מתקין מזגנים

מה מגדיר מתקין מזגנים מומלץ, איפה ניתן למצוא מתקין מקצועי ישר ואמין, איזה תקלות נפוצות יש למזגנים, כמה עולה לתקן וכמה עולה להתקין מזגן חדש, כל התשובות על מתקין מזגנים בישראל במאמר הבא.

התקנת מזגן תעשייתי

תפקידם של מתקיני מזגנים מומלצים הוא להתקין ולתקן מזגנים. מערכות מיזוג שונות דורשות הסמכות שונות. לדוגמה, מתקין מזגנים ביתיים אינו מתמחה בהתקנת מזגנים תעשייתיים. 

יש הבדל ניכר בין התקנת מזגן קטן ופשוט מסוג 1 כוח סוס לעומת מזגן המותקן על גג בניין משרדים שצריך לקרר את כל מסדרונות הבניין. בדרך כלל, התקנת מזגנים למגזר העסקי והתעשייתי, כרוכה בתכנון מקדים מוקפד שכולל מהנדס קירור. 

תפקידו של המהנדס הוא לתכנן במלואו את כל מערך המיזוג של המבנה בהתאם לחיפויי הקירות, הבידוד, סוג התקרה, גודל החללים, פתחי המבנה ועוד. קבלן מיזוג אוויר מתכנן מזגנים בחללים גדולים כמו בסופרמרקטים זקוק לתכנון פתחי הכניסה והיציאה בשימוש במסכי אוויר מכיוון שהדלת תמיד פתוחה. 

לעומת זאת, במקומות קטנים וצרים כמו מסדרונות מבני משרדים, קופות חולים ועסקים קטנים לא זקוקים למזגנים גדולים ורבי עוצמה, המטרה של התכנון היא לחסוך בעלויות המיזוג, לחסוך באנרגיה ולשמור על הסביבה.

התקנת מזגן ביתי

תהליך התקנת מזגן בבית אינה מצריכה תכנון כל כך רחב על ידי מהנדס. הטכנאי המוסמך מכיר היטב את התנאים והחוקים להתקנת מזגן עילי בבית. לתכנון הראשוני תמיד מומלץ להשתמש בקיר חיצוני עליו יותקן המזגן שבתוך הבית והמדחס שמבחוץ כדי למנוע העברת צינורות גז ארוכים על קירות הבית. 

אם אין אפשרות להשתמש בקיר כזה בחדר מכיוון שאין לו פתח החוצה או מפני שכל הקיר מכוסה בידי חלון, ישנה אפשרות להעביר בתקרת הבית תעלת מיזוג ולהעביר בה את צינורות הגז של המזגן מהחדר על הקיר החיצוני עליו ניתן להתקין את המדחס. 

התקנת מזגן ביתי מחייבת קידוח עמוק לקיר לצורך התקנת הכלוב של המזגן, עליו יונח המדחס, לצידו של הקלוב יש לקדוח חור רחב יחסית בקוטר של 1-2 אינץ' כדי להעביר בו את צינורות הגז אל תוך הבית. 

כדי שההתקנה תהיה לפי התקן וכמובן אסטטית, יש לתלות את המזגן בתוך החדר כך שיכסה את צינורות הגז ויתחבר אליהם ישירות כך שבתוך הבית לא ניתן יהיה לראות לא את החור ולא את צינות הגז. מבחוץ יש לחבר את המדחס לכלוב בברגים ואת החור לאטום בחומר איטום.

תהליך החלפת מזגן ישן

במקרה של החלפת מזגן, מתקין מזגנים בראשון לציון מקצועי יפעל לפי הפעולות הבאות:

ריקון גז – ראשית, לפני כל התעסקות במזגן הישן, יש צורך לנתק אותו המחשמל ולרוקן מתוכו את הגז הישן. אסור לרוקן את הגז לאוויר ויש לכך הנחיות מדויקת עבור מתקין מזגנים בנתניה כיצד יש לנהוג עם הגז כדי לא לפגוע בסביבה.

פירוק המזגן מתוך החדר – אחרי המזגן ריק ונקי ניתן לפרק את המזגן מהחדר.

פירוק המדחס – אחרי שפור המזגן אפשר לבצע את פירוק המדחס בזהירות, בדרך כלל נהוג לעשות זאת לפחות 2 אנשים מכיוון המדחסים ממוקמים גבוה על הקיר ובגלל משקלם הרב מבוכן להוריד אותם משם.

בדיקת כלוב – בחלק מהמקרים, אם הכלוב של המזגן הישן תקין, מחזיק יציב ועומד בתקנים במידות של המדחס החדש, אין סיבה לפרק אותו, ניתן לעשות בו שימוש חוזר.

בדיקת אטימות צינורות – לפני חיבור מזגן חדש יש לבצע בדיקת תקינות הצינורות ולוודא הלחץ בהם מתאים למדחס החדש ושאין חורים או סדקים. אם הצינורות אינם תקינים, מתקין מזגנים מחיר יבצע החלפה לצינורות חדשים.

בדיקת חשמל – גם את שקע החשמל אליו יתחבר יש לבדוק שאכן הוא אינו לקוי, נמצא במיקום הנכון עבור חיבור המזגן והמתח שלו תקין. במידה ולא, מתקין המזגנים יבצע התקנת שקע חשמל חדש לצידו של המזגן ללא עלות נוספת.

התקנת מדחס – את המדחס יש להתקין על ידיד הצבתו והברגתו לכלוב כיד למנוע סכנת נפילה.

התקנת מזגן בחדר – לבסוף, אחרי שהכל מוכן, יוכל מתקין מזגן להרכיב את המזגן בחדר ולחבור את צינורות הגז ואל החשמל.

אל תזמינו מתקין מזגנים לפני שבדקתם:

מזגן שאינו מחמם או אינו מקרר מעיד על תקלה. למזגנים מגוון תקלות נפוצות שתלויות בעיקר בגיל המזגן ובאופי השימוש בו. מזגן אמור לעבוד במשך שנים רבות ללא שום בעיות ולכן אם יש תקלה, גם כזו שנראית שולית, מצריכה ביקור של טכנאי מזגנים מכיוון שאין תקלה ללא סיבה ואם כעת היא לא משמעותית, היא עלולה להיות מסוכנת או פשוט לגמור נזק חמור יותר למזגן במשך הזמן. לפני שתזמינו טכנאי לביתכם, אנחנו ממליצים לבצע בדיקה בעצמכם כדי לחסוך ביקור מיותר.  

הגדרת המזגן – אם הפעלתם את המזגן אחרי תקופה ממושכת שהוא לא עבד והוא לא מקרר/מחמם כפי שרציתם, ייתכן שפשוט הוא מוגדר למצב ההפוך שרציתם. כדי שמזגן יהיה ב-MODE קירור צריך להופיע פתית שלג על המסך שבשלט או על המזכן עצמו. אם תרצו שהוא יהיה ב-MODE חימום, צריך להופיע סימן של שמש על השלט או על המזגן עצמו. כמו כן, שימו לב שבשני המקרים הוא לא מכוון ל-25 מעלות. כאשר מזגן מכוון לטמפרטורה הזאת הוא לא מחמם ולא מקרר. כדי לקרר צריך להוריד אל מתחת מ-24 מעלות וכדי שיחמם, יותר מ-25.

בדיקת שלט – ייתכן ואתם מגדירים נכון את המזגן דרך השלו שלו אבל קופסת הפיקוד במזגן עצמו אינה קולטת את מה שהגדרתם. כדי לוודא זאת עליכם לשמוע צפצוף במזגן בכל לחיצה על השלט. אם אין צפצוף, בדקו את הסוללות של השלט או קרבו אותו למרחק של מטר מהמזגן.

ניקוי פילטרים – מזגן יכול לפלטו ריח לא נעים ולא לבצע את העבודה שלו בצורה תקינה אם הפילטרים סתומים באבק. פיתחו את כיסוי הפלסטיק של הפילטרים, הוציאו אותם ונקו היטב בזרם מים. אחרי שיתייבשו, החזירו למקום בזהירות.

ניקוי מדחס – בדקו אם המדחס החיצוני מכוסה בעלים או שקית ניילון שמפריעה לזרימת האוויר.

אם על כל ארבעת הסיבות סימנתם וי (תקין), ועדיין המזגן אינו מחמם/מקרר כפי שהגדרתם, סימן שיש צורך בהזמנת טכנאי. יחד עם זאת, חשוב לנו להדגיש שאם המזגן הוא ישן וגילו עולה על 10 שנים ויצא לכם לתקן אותו כבר כמה פעמים, אולי הפעם כדאי לכם לשקול רכישת מזגן חדש כדי להוציא עוד כסף מיותר על מזגן ישן שלא מפסיק להתקלקל לכם.

תקלות נפוצות במזגנים

נזילה מהמזגן – אם נתקלתם בזה שהמזגן מטפטף בחוץ, סביר להניח שזו לא תקלה והכל תקין. אם המזגן מטפטף בתוך הבית זה סימן שיש דליפה מצינור הגז או שהמזגן מלוכלך. אם יש בריחה מצינור גז סביר להניח שבעבודה של המזגן הוא גם יקפא. הזמינו מתקין מזגנים בחיפה.

ניקוי מזגן – תקלה של מזגן נוזל בדרך כלל מעידה על כך שהוא מלוכלך מידי ובמקום שהמים מהלחות יטפטפו בחוצה, הם נשארים בתוכו ומטפטים לתוך הבית.

מילוי גז – במקרה של דליפת גז יש צורך לבדוק לחץ גז במזגן, לבדוק מעין מגיעה הדליפה, להחליף את הצינור ולמלא גז חדש.

מחיר תיקון מזגן

מחיר של ביקור טכנאי מתחיל ב- 150 ₪ לביקור בלבד. במקרה של צורך בתיקון קטן כמו החלפת כרטיס פיקוד המחיר נע סביב כמה מאות שקלים. מחירו של תיקון מורכב כמו איתור דליפת גז, ניקוי, החלפת צינור ומילוי מחדש של גז יעלה כמעט כמו מזגן קטן חדש (כ-800 ₪ לפני מע"מ). החלפת מזגן מיני מרכזי יעלה בין 1,500 ל-3,000 ₪.

מחיר מזגן חדש

מזגנים חדשים לבית מתחלקים לכמה קטגוריות שלפיהן גם נקבע מחירון מזגנים. מזגן 1 כוח סוס פשוט מתאים לחדרים קטנים ומחירו עומד על כ-1,200 עד 1,500 ₪ תלוי במשך זמן האחריות והעיצוב שלו. 

מזגנן עוצמתי לסלון ולחללים גדולים בבית הוא בדרך כלל בעוצמה של 3 כוח סוס. מחיר של מזגן כזה מתחיל בכ-2,400 ₪ ומגיע עד ל-5,000 ₪ אם הוא מעוצב באופן ייחודי וכולל שירות ואחריות מקיפים. 

ניתן להתקין בבית גם מזגן מיני מרכזי שיודע לקרר כל חד בנפרד או את כל הבית במידת הצורך. מזגנים אלה הם יקרים יותר וגם ההתקנה שלהם מורכבת ויקרה יותר. מחירו של מזגן מנינ מרכזי מתחיל באזור ה-4,000 ₪.

מתקיני מזגנים יצאת צדיק

מתקין מזגנים של יצאת צדיק הוא מתקין שהשתתף בתוכנית הטלוויזיה "יצאת צדיק" והוכתר כמתקין מקצועי, אמין, בעל יושרה מקצועית ובמחיר הגון.

מתקין מזגנים

צריכים מתקין מזגנים?

מלאו את הטופס ותוך מספר דקות תקבל 3 הצעות רלוונטיות ממתקין מזגנים באזורכם

שאלות נפוצות בנושא מתקין מזגנים

מתקין מזגנים מומלץ הוא אחד שהשתתף בתוכנית הטלוויזיה וזכה במדליה. המדליה מעידה על כך שהטכנאי נבדק, באמצעות מצלמות נסתרות, אם הוא הגון וישר או לא וכמובן את רמת המקצועיות שלו.

לא אמור להיות מחיר שונה למתקין שהשתתף בתוכנית. הזוכים בתוכנית הם מתקינים ישרים, אמינים והגונים שלא עוסקים במקצוע מתוך בצע כסף אלא מתוך יושרה מקצועית ואהבת תחום המיזוג והשירות לאנשים.

מחפשים הצעת מחיר זריזה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם