מאיץ למזגן

היחידה הפנימית של המזגן מורכבת ממפוח, מנוע, פילטרים, כרטיס פיקוד, מאייד ומנגנון לכיוון האוויר. 

מאיץ למזגן זה למעשה המפוח של המזגן אשר מחובר למנוע ובכך הוא מסתובב, שואב את האוויר מחלקו העליון של המזגן ופולט בחזרה אוויר קר או חם מחלקו התחתון של המזגן. 

אם אתם חושבים אך לא בטוחים שיש תקלה במאיץ המזגן שלכם כדאי לכם להמשיך ולקרוא את השורות הבאות.

מהו מאיץ למזגן

מאיץ למזגן הוא הרחיב הגדול ביותר ביחידה הפנימית של המזגן. 

זהו למעשה המנוע של המזגן ותפקידו הוא להוציא את האוויר החם או הקר מיחידת המיזוג. 

החלפת מנוע מאיץ למזגן מחיר הינה מורכבת ומצריכה איש מקצוע מוסמך לשם כך. 

המאיץ מתפקד כמפוח והוא שואב מחלקו עליון של המזגן אוויר מהחדר ופולט אוויר מקורר או מחומם מחלקו התחתון של המזגן. אם המזגן שלכם לא מוציא אוויר כמו שצריך או לא מוציא אוויר בכלל, זה יכול להעיד על תקלה במאיץ. 

כמו כן, אם המזגן מרעיש זה גם מעיד על כך שיש צורך להזמין טכנאי שיחליף לכם את המאיץ. 

ישנן מגוון תקלות שיכולות לקרות למפוח, מאיץ למזגן ועל כך נרחיב בשורות הבאות.

תקלות מאיץ למזגן

מזגן לא מחמםאם הפעלתם את המזגן ואינו פולט אוויר חם זה יכול להעיד על מספר תקלות שונות. 

כדי לדעת מה הסיבה לתקלה צריך לבדוק מספר דברים. הראשון, האם המזגן אכן מכוון ל-MODE חימום והטמפרטורה בו היא גבוהה מ-25 מעלות. 

הדבר השני שיש לבדוק זה האם הייתה הפסקת חשמל לאחרונה או ניתוק חשמל של המזגן שגרמה לו להיכנס למצב השהיה. 

הדבר האחרון שתוכלו לבדוק הוא האם המזגן מקרר אם תעבירו אותו ל-MODE קירור ומתחת ל-25 מעלות. אם הוא אכן מקרר, זה סימן שיש תקלה שגורמת למזגן לא לעבור מקירור לחימום ואותה יוכל לתקן רק טכנאי. אם המזגן לא מקרר, זה אומר שיש מחסור בגז במערכת.

מזגן לא מקרראם המזגן אינו פולט אוויר קר אחרי שהגדרתם אותו לעבוד על קירור, בדקו אם הוא כן עובד על חימום. 

אם לא אז כאמור יש תקלה במערכת שכנראה מעידה על מחסור בגז. אם המזגן לא פולט אוויר בכלל זה אומר כנראה שיש תקלה במאיץ. במקרה כזה יהיה צורך להחליף את המנוע שלו או את המפוח כולו. 

החלפת מאיץ למזגן היא נדירה במזגנים חדשים ולכן אם יש לכם מזגן חדש, הטכנאי יבדוק אם יש תקלה אחרת שגורמת למאיץ לא לעבוד. אם המזגן ישן, אולי יהיה כדאי יותר להחליף למזגן חדש במקום לתקן מזגן ישן שוב ושוב. 

מאיץ מזגן מרעישאם המאיץ עושה רעשים בזמן שהמזגן עובד זה אומר שאחת או יותר מהשיניים שלו שבורות. 

זה קורה בדרך כלל כאשר לא נעשה ניקוי מזגן במשך זמן רב והלכלוך שחודר ומצטבר בתוכו גורם לבסוף לנזק ממשי ויכול להוציא מאיץ משימוש. לעיתים המאית יכול להאיץ בגלל הלכלוך שיש בתוכו אך עוד לא נשברו לו שיניים. 

במקרה הזה ניתן לפתוח את הפאנל הקדמי, להסיר את הפילטרים ולנקות את המזגן ככל האפשר מבלי לגרום לנזק. אפשר לעשות זאת עם פן לשיער, שואב אבק או מכשיר לחץ אוויר. 

אם אין לכם את הידע הטכני לעשות את זה לבד כדאי לפנות לטכנאי שיעשה זאת בשבילכם.

נזילה מהמזגןבמקרה של נזילה זה יכול לקרות גם בגלל לכלוך שהצטבר סביב המאיץ או אפילו סתימה שנותרה בצינור הניקוז בעקבות לכלוך והזנחה לאורך זמן רב. כמו כן נזילה יכולה להעיד על כך שיש פרצה במערכת המיזוג ובורח נוזל קירור מהמערכת. בדרך כלל מה שקורה כאשר בורך נוזל קירור מתוך המזגן, הוא קופה על הצינורות עצמם וזה גורם להצטברות קרח ופגיעה במאיץ. 

מאיץ למזגן מיני מרכזי יקר מאוד ולכן אם דבר כזה קורה חשוב להזמין טכנאי בהקדם האפשרי. כאשר הקרח נמס הוא מתחיל לנזול ולטפטף מתוך המזגן. 

איך מתקינים מזגן

תיקון מזגן יש לעשות רק כאשר הוא מנותק ממקור החשמל שלו. להתעסק ברכיביו הפנימיים יכול רק טכנאי מזגנים מוסמך. תיקון מזגן כולל שלושה שלבים עיקריים ברוב המקרים אותם צריך לבצע טכנאי מקצועי:

איתור התקלה – לפי הממצאים והסימנים שהטכנאי מזהה הוא ידע לאיזה חלקים לתת התייחסות ולבדוק את תקינותם. ניתן לעשות זאת באמצעות מכשור כמו למשל מדידת לחץ חץ במערכת ועל ידי החלפת רכיב ישן בחדש כדי לראות אם משהו השתנה והמזגן עובד טוב יותר.

תיקון התקלה – לאחר איתור התקלה על הטכנאי לתקן אותה כאמור כך שהמזגן יחזור לעבוד בצורה תקינה. זה אומר שאם למשל הטכנאי זיהה מחסור בגז, עליו קודם לתקן את הצינור או החיבור ממנו בורח הגז ורק לאחר מכן למלא גז מחדש.

בדיקת תקינות המערכת – לאחר טיפול בתקלה הטכנאי יבדוק שהתיקון לא גרם לנזק נוסף למזגן ושאכן עובד בכל מצב, בכל טמפרטורה ואין חשש שיצטרך לחזור בקרוב לתקן שוב את המזגן.

לאחרת ביצוע שלושת השלבים תוכלו להיות בטוחים שהמזגן תקין והוא אמור להמשיך לעבוד עוד זמן רב ללא תקלות.

איך לתקן מאיץ למזגן

החלפת המאיץ של מזגן מחיר אינו יקר ביחס לחלקים אחרים במזגן. מחיר ההחלפה היא בין 500 ל-700 ₪ וברוב הפעמים, אם התקלה היא רק במאיץ, יספיק להחליף אותו בלבד ללא צורך בהחלפת או תיקון רכיבים נוספים. 

אם כן יהיה צורך לתקן או להחליף משהו נוסף, מומלץ להתייעץ על כך קודם עם טכנאי המזגנים מפני שאולי רכישת מזגן חדש תהיה משתלמת יותר לטווח הארוך. פירוק המזגן נעשית בדרך כלל על ידי פירוק ברגים שנמצאים מאחורי הפילטרים. 

לשם כך תצטרכו להסיר את הפאנל החיצוני, להסיר את הפילטרים ולהסיר את הברגים. לאחר מכן ניתן להוציא את המאיץ מתוך מיסב למאיץ מזגן ולהכניס אחד חדש במקומו. לאחר מכן לסגור בחזרה את הברגים, לחזיר את הפילטרים ואז לסגור את הפאנל.

איפה למצוא טכנאי מומלץ

ישנם מקרים בהם הלקוחות לא מרוצים מטכנאי המזגנים שהמוכר להם בגלל שירות לא טוב, חוסר מקצועיות, מחיר גבוה מידי ועוד. 

mizug-avir – מיזוג אוויר יסמכו לתת לכם ייעוץ בכל נושא במזגן שלכם כולל מתן הצעות מחיר, החלפת מאיץ למזגן, התקנת מזגן חדש וכו'. המטרה שלנו היא שתצאו מרוצים וממוזגים. 

כדי לקבל את השירות הטוב ביותר בתחום מיזוג האוויר לבית או לעסק פשוט תפנו אלינו עכשיו במגוון הערוצים שאנו זמינים בהם עבורכם.

מאיץ למזגן

צריכים להחליף מאיץ למזגן?

מלאו את הטופס ותוך מספר דקות תקבל 3 הצעות רלוונטיות לתיקון או החלפת מאיץ למזגן

שאלות נפוצות בנושא מאיץ למזגן

החלפת מאיץ מזגן עולה כ-600 ₪ בממוצע. אך קחו בחשבון שלא תמיד יש צורך בהחלפת המאיץ וניתן להסתפק בהחלפת גומיות המאיץ או בניקוי שלו בלבד כדי שהמזגן יחזור לעבוד בצורה תקינה. מחיר שירות כזה יעלה כ-300 ₪ בלבד.

חנויות המוכרות מאיץ מזגן אינן נפוצות ולכן ניתן למצוא אתרי אינטרנט שמוכרים רכיבים שונים למזגנים. כמו כן, בהזמנת טכנאי לביתכם אין צורך ברכישת מאיץ בנפרד, הטכנאי יגיע אם מאיץ ויתקין לכם אותו בחלק משירותיו.

מחפשים הצעת מחיר זריזה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם